Nagroda za wkład w polskie drobiarstwo od firmy Cargill

Wyróżnienie dla Grupy Producentów Drobiu Galion za wkład w polskie drobiarstwo, które wręczono podczas uroczystej gali w hotelu Double Tree by Hilton, zorganizowanej dla producentów drobiu. Na spotkaniu nagrodzono instytucje, które mają duży wpływ na rozwój polskiego drobiarstwa, zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku.
„Grupa Producentów Galion jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, z którym od wielu lat prowadzimy partnerską współpracę. Firma stale powiększa potencjał swoich ferm poprzez bliską współpracę z firmą QFG eksportującą produkty na rynki UE.” – podkreślił Wiesław Ilków, Dyrektor ds. Sprzedaży Cargill.

logo-gazele-biznesu_1

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.
Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.
Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz „Pulsu Biznesu” zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

źródło: Puls Biznesu

perla

Konkurs Gospodarczy Starosty Radomskiego pn. „Perła Powiatu” jest okazją do wspierana działalności gospodarczej i rolniczej oraz promowania innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne.
Kandydaci do nagrody powinni spełniać szereg warunków, jak na przykład produkcja wyrobów, które cieszą się uznaniem konsumentów; stosowanie nowoczesnych technologii produkcji oraz metod zarządzania; posiadanie dobrej sytuacji finansowej; osiąganie wysokiej rentowności prowadzonej działalności czy sumiennie regulowanie należności w stosunku do partnerów gospodarczych.
Ponadto nagrodzeni przedsiębiorcy muszą systematycznie inwestować w rozwój firmy, tworzyć nowe miejsca pracy, stwarzać dobre warunki zatrudnionym pracownikom, przestrzegać zasad etyki i uczciwości konkurencji i nie zanieczyszczać środowiska naturalnego.
Szczegółowej ocenie są poddawane czynniki takie jak dynamika sprzedaży, nakłady inwestycyjne, przyrost zatrudnienia, nakłady na innowacje i podnoszenie jakości.
Jako dodatkowe rozpatrywane są działalność na rzecz stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowej pracowników, wspieranie środowiska lokalnego, a także działalność prospołeczna i charytatywna.
źródło: strona internetowa Powiatu Radomskiego